Nasze interwencje

Wspólnie z wybitnymi polskimi prawnikami powołaliśmy Sieć Obrony Protestujących, by nikt nie pozostał sam w obliczu odwetu, którym straszy Polaków władza. Od razu ruszyły interwencje. Aparat represji trafił na nasz mur praworządności. Nie pozwolimy represjonować Polaków walczących o swoje podstawowe prawa!

Warszawa

Poseł Koalicji Obywatelskiej Michał Szczerba aktywnie uczestniczył w warszawskich demonstracjach. Poza kontrolowaniem działań służb na trasie spaceru, stanął w obronie policjantów, którzy zostali zawieszeni za brak reakcji na działania protestujących. Czeka w tej sprawie na odpowiedź od Komendanta Głównego Policji.

Warszawa

Poseł Koalicji Obywatelskiej Bartłomiej Sienkiewicz stanął w obronie protestujących, którzy zostali zaatakowani przez jedną z bojówek na Placu Trzech Krzyży. Podczas interwencji na jego twarz został rozpylony gaz pieprzowy.

Police

Poseł Koalicji Obywatelskiej Arkadiusz Marchewka interweniował w Policach. Złożył w Komendzie Powiatowej Policji w Policach interwencję poselską w sprawie pięciu kobiet, które spotkały represje za udział w proteście. 

Gdańsk

Posel Koalicji Obywatelskiej Franciszek Sterczewski wkroczył do akcji w Gdańsku. Dwie studentki wyrzucono z pociągu za posiadanie transparentu Strajku Kobiet. 

Szydłowiec

W Szydłowcu poseł Koalicji Obywatelskiej Konrad Frysztak stanął w obronie uczennic, którym nauczyciel, a jednocześnie radny PiS, odciął dostęp do lekcji zdalnych za posiadanie symboli Strajku Kobiet na swoich profilach. 

Sokołów Podlaski

Posłanki Koalicji Obywatelskiej Kamila Gasiuk-Pihowicz i Barbara Nowacka interweniowały w magistracie Sokołowa Podlaskiego, gdzie próbowano zastraszyć urzędniczki biorące udział w protestach.